نکاتی درباره دستگاه ضبط ویدیو

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

 ظرفیت ذخیره سازی H.D.D

اولین سوالی که شما باید از خودتان بپرسید این است که چه مقدار فضای ذخیره سازی برای ویدیو نیاز دارید. پاسخ این سوال به چند عامل بستگی دارد: تعداد دوربین های سیستم های شما،کیفیت هر دوربین، فرمت فشرده سازی ( , (H.264,H.265میزان هر قطعه ای که شما قصد ذخیره آن در آرشیو را دارید و مدت زمانی که میخواهید فیلم ضبط شده را نگه داری کنید. اگر دوربین ها با کیفیت بالایی فیلم برداری می‌کنند فضای ذخیره به سرعت پر می‌شود شما می‌توانید ضبط ویدیو را روی حالت "ضبط روی داده های قبلی"Over write" تظیم کنید که تا زمانی که سیستم ظرفیت داشته باشد،ویدیو را روی قبلی ها ذخیره کند،اما باید حواستان باشد که ممکن است سیستم روی قسمت آرشیو که نیاز دارید ضبط کند.

اگر سیستم بزرگ شما دارای دوربین هایی با کیفیت بالاست شما باید ظرفیت ذخیره سازی را افزایش دهید. تعدادی ابزار انلاین وجود دارد که به شما کمک می کند که بر اساس جزئیات سیستم خود مقدار فضای ذخیره سازی مورد نیاز را محاسبه کنید.

برای مثال با توجه به محاسبات ، یک سیستم چهار دوربین که 24 ساعت شبانه روز کار می‌کند از دوربین هایIP استفاده میکند که هرکدام با کیفیت 2 مگاپیکسل و سرعت فریم 25 fps کار میکند ، با فشرده سازیه فیلم با فرمت MJPEGبر روی NVR به 2.79 ترابایت فضای خالی برای فیلم احتیاج خواهد داشت. بنا بر این شما باید برنامه ریزی کنید و باید بدانید که چه مقدار فضای ذخیره سازی را نیاز دارید. عاقلانه است که برای محافظت، لایه رو یک بیت بیشتر حساب کنید و میتوانید فیلم هایی که از نظرتان جالب و مورد نیاز است را ذخیره کنید و در صورت لزوم به انها راجعه کنید.

ابر ذخیره کننده

فیلم ضبط شده علاوه بر دستگاه ضبط کننده میتواند در ابر ذخیره ساز، ذخیره شود. همچنین چند ویژگی در این مورد وجود دارد،از جمله دسترسی به فیلم ها و فضای ذخیره سازی از راه دور.یک نکته ی مهم وجود دارد که شما باید از آپلود شدن فیلم طولانی مدت به طوری که نه فضای باند را کاملا پر کرده باید و نه سرعت شبکه را پایین اورده باشد اطمینان حاصل کنیدو این کار میتواند هر زمانی که فیلم در حال اپلود در ابر ذخیره ساز است و یا زمانی که می‌خواهید فیلم را بعد از ساعات کاری ذخیره کنید انجام شود. مطمئن شوید که شرکت ارایه دهنده این سرویس، مسئولیت محافظت از اطلاعات شما را داشته باشد.از طرفی دیگر ذخیره سازی در ابر ذخیره ساز به این معنی است که حتی اگر سخت افزار شما به سرقت رفته باشد یا اسیب دیده باشد شما به ارشیو اطلاعات خود دسترسی داشته باشید.

پیچیده گی های دوربین:هر ضبط کننده ی ویدئو نمیتواند با هر دوربینی کار کند .البته DVRها به دوربین های انالوگ نیاز دارند در حالی که  NVR ها از دوربین های IP استفاده می کنند.بعضی از NVRها ،برای مثال،با دوربین هایIPکه از تولید کنندگان خاصی ساخته شده باشد سازگار است.در هنگام خرید یک ضبط کننده‌ی ویدئو شما اول باید مطمئن شوید که دستگاه مورد نظر با دوربینی که خریداری کرده اید سازگار است.اگر شما با یک انتگرال سیستم نظارت برای پیکربندی دستگاه خود کار می‌کنید،دوربین ها باید قادر باشد تا اطلاعات لازم را به شما ارائه دهند.

فشرده سازی

فشرده سازی یعنی حذف اطلاعات غیر ضروری از فیلم های منتقل شده به ضبط کننده ی ویدئو، برای صرفه جویی در فضای ذخیره، تکنیک های فشرده سازی بیشتر برای دوربین های با کیفیت بالا رایج اس.تعدادی از این تکنیک ها عبارتاند از : MJPEG و H.264 و ,H.265 شما همچنین می‌توانید از MPEG4استفاده کنید، اما کیفیت آن ازMPEG4  کمتر خواهد بود.روش های فشرده سازی پیچیده است وبرنامه های کاربردی‌اش به نیاز‌های شما و سخت افزار متفاوت است.

 

ترجمه: نفیسه خاندوزی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :