دوربین های حرارتی چیست؟

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

شرکت هایک ویژن جهت کاهش مشکلات حاصل از خطای دوربین های دید در شب معمول، دوربین های حرارتی خود را راه اندازی نمود.

به دنبال حرکت تکنولوژی به سمت آخرین مدل های تجهیزات نظارتی، شرکت هایک ویژن دوربین های حرارتی جدیدی را عرضه کرده است. همه ی اجسام با دمای بالای صفر مطلق مقداری اشعه گرمایی از خود  ساتع می‌کنند. این اشعه که توسط چشم انسان قابل دیدن نیست، توسط حسگرهای حرارتی شناسایی می‌شوند. حسگرهای حرارتی شرکت هایک ویژن در تاریکی یا شرایط آب و هوایی متغیر مانند باران، مه یا برف تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. این دوربین ها زمینه ساز شرایط، برای راه اندازی سیستم‌های نظارتی کارآمدتری هستند که به‌صورت تمام وقت کار می‌کنند.

تصاویر ممتاز

دوربین مدار بسته حرارتی قابلیت های نظارتی را ارائه می کنند که تصویربرداری توسط تکنولوژی قدیم به تنهایی قادر به انجام آن نیست. شرکت هایک ویژن با اضافه کردن قابلیت تصویر برداری حرارتیِ به مدل دوربین های حرارتی این شرکت، قابلیت ضبط ویدیویی با وضوح بالایHD  را از اشیای در حال حرکت با حداکثر وضوح 640 * 512  پیکسل به این دوربین ها افزوده است. این کیفیت تصاویر، تحت تاثیر تاریکی و یا آب و هوای نا مساعد قرار نمی گیرد. همچنین این نوع دوربین ها، جزئیات بیشتری برای رسیدگی پس از رویداد در اختیار کاربر قرار می دهند.

دوربین‌های حرارتی شرکت هایک ویژن، سه ویژگی کاربردی جدید در زمینه ی بهبود کیفیت تصاویر دارا هستند: کنترل خودکار گین AGC (تقویت کننده هوشمند جهت افزایش خروجی چیپ تصویر در نور کم)، بهینه ساز جزئیات دیجیتال  DDE و کاهش نویز دیجیتال سه بعدی (DNR)

کنترل خودکار بهره (AGC) محدوده دینامیکی تصویر را تنظیم می‌کند تا نفوذ پذیری مفید نور در  تصویر ثابت باقی بماند. بهینه ساز جزئیات دیجیتال (DDE)، بر اساس یک الگوریتم برای منطقه مورد نظر، جزئیات بیشتری در تصویر صفحه نمایش ارائه می دهد؛ و کاهش نویز دیجیتال(DNR) تاثیر پیکسل‌های داغ را به حداقل می‌رساند تا تصاویر واضح تر شوند.

دوربین های حرارتی

عملکرد هوشمند

دوربین های حرارتی شرکت هایک ویژن که مجهز به تحلیلگر ویدئویی داخلی هستند، از ویژگی های "هوشمند" متعددی برخوردارند از جمله تشخیص عبور از خط و تشخیص نفوذ برای حفاظت از محیط پیرامون. علاوه بر این، در تشخیص درجه حرارت نامتعارف و آتش به طور موثری برای جلوگیری از آتش سوزی، خطرات سازه ای، و بسیاری از تهدیدات جانی و مالی دیگرسودمند هستند.

تصویربرداری حرارتی در فضاهای باز و گسترده مانند مرزها، سواحل و جنگل ها ضروری است. این نوع تصویربرداری در مسائلی مانند گشت زنی های محیطی، بنادر و لنگرگاه ها، زیرساخت های مهم، کارخانجات فرآوری و تولیدی و محیط های مشابه امنیتی نقش مهمی دارد.

انتخاب مدل دو لنزی

دوربین های حرارتی شرکت هایک ویژن در دو مدل تک لنزی و دو لنزی موجود هستند. در مدل های دو لنزی دوربین های نوری به همراه دوربین های حرارتی عمل می کنند و همزمان تصاویر استاندارد و حرارتی را ایجاد می‌کنند. این ویژگی، پرسنل امنیتی را قادر می‌سازد تا اجسام مورد نظر را بهتر شناسایی کنند. لنزهای نوری کمک می‌کنند تا تصاویری با وضوح 1920x1080 پیکسل در روز و شب بگیرند. همچنین در دوربین های مدل Speed Dome عملکرد ردیابی هوشمند نیز وجود دارد.

جهت بررسی مدل های دیگر دوربین های مدار بسته هایک ویژن و مقایسه ساختاری آنها به یکدیگر از این لینک استفاده نمایید یا با همکاران ما در بخش فروش و پشتیبانی تماس بگیرید.

 

تهیه و تنظیم: مهندس شهاب عسگری 

ارسال نظر

مبین : خوب
2 0
بسیار عالی
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :