یک سیستم دی وی آر (DVR) چند کاناله نیاز دارید؟

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

 هنگامی که قصد دارید برای تامین امنیت خانه یا محل کار خود دستگاه DVR خریداری کنید، بحث های زیادی در مورد کانال ها می شنوید. در بحث نظارت ویدیوئی معنی کلمه کانال کمی متفاوت است. از آنجایی که کانال ها نقش مهمی در اندازه سیستم شما دارند، قبل از خرید سیستم امنیتی DVR، باید شناخت کاملی از مفهوم کانال در سیستم های نظارت ویدویی داشته باشید. هدف این نوشته، آموزش مطالبی در مورد کانال ها است تا بتوانید یک سیستم کامل با تعداد کانال مناسب را برای تامین امنیت مورد نیازتان انتخاب کنید.

مفهوم "کانال" در بحث نظارت ویدویی

در بحث نظارت ویدیوئی، "کانال " به معنی تعداد دوربین‌هایی است که سیستم امنیتی DVR می‌تواند پشتیبانی کند. به بیان ساده‌تر، اگر سیستم امنیتی DVR شما دارای چهار کانال باشد، امکان پشتیبانی از چهار دوربین مداربسته را خواهد داشت. هشت کانال می‌تواند از هشت دوربین پشتیبانی کند و به همین ترتیب. اگر شما سیستم تجاری نظارت ویدویی را به‌صورت زنده یا در تلویزیون دیده باشید، دوربین‌های شماره‌داری را می‌بینید که به شماره‌های کانال تصویر ارسال می‌کنند. این معنی کانال‌ها در نظارت ویدویی است.

یک سیستم امنیتی DVR  از چند کانال می تواند پشتیبانی کند؟

دستگاه های ضبط DVR به‌صورت مستقل می‌توانند چهار تا 64 کانال و به عبارت بهتر چهار تا 64 دوربین را پشتیبانی کنند. که  البته این تعداد در حال حاضر برای NVR و DVR ANALOG صدق می‌کند و در سیستم AHD 16 و در موارد نادری 32 کانال هستند.

تعداد کانال‌هایی که شما احتیاج دارید بستگی به مکانی دارد که می‌خواهید امنیتش را تامین کنید. هر چه مکان مورد نظر بزرگتر باشد، به پوشش بیشتر یا به عبارت بهتر به کانال‌های بیشتری احتیاج خواهید داشت. طبیعی است شما به تعداد کانال کافی نیاز دارید تا با نظارت ویدیویی هر دوربین تغذیه شوند. بنابراین هر چه دوربین بیشتری داشته باشید کانال بیشتری نیز نیاز خواهید داشت.

چه تفاوتی در تعداد کانال ها وجود دارد؟

تفاوت در تعداد کانال‌ها معادل با تفاوت در تعداد دوربین‌هایی است که دستگاه ضبط دیجیتال DVR می‌تواند پشتیبانی کند و نیز تعداد مناطق زیر دید یا تنوع زوایای دوربین که سیستم شما فراهم می‌کند. برای نمونه، برای حفظ امنیت پیرامون منزل‌تان، یک سیستم چهار کاناله با چهار دوربین در هر گوشه منزل‌تان کافی است. یک انبار با تعداد راهروهای زیاد بین کالاها به کانال‌های بسیار بیشتری جهت پشتیبانی تعداد دوربین بیشتر نیاز دارد، چرا که هر راهرو باید تحت نظارت قرار گیرد تا مطمئن شوید کارکنان کالاهای موجود را به سرقت نمی‌برند.

مزیت داشتن تعداد کانال بیشتر چیست؟

مزیت داشتن کانال بیشتر در سیستم امنیتی DVR، در توانایی پشتیبانی از دوربین‌های مدار بسته بیشتر است و اگر شما یک سیستم DVR 32 کاناله داشته باشید، می‌توانید 32 دوربین مداربسته را به آن متصل کنید و از این طریق تمامی فعالیت‌های صورت گرفته در ملک‌تان را زیر نظر بگیرید.

چه تعداد کانال برای سیستم امنیتی DVR نیاز دارم؟

جواب کلی برای این سوال وجود ندارد. الزامات نظارتی امنیتی هر شخص بسته به اینکه آن‌را برای خانه، محل کار یا مکان دیگری می خواهد، متفاوت است. تعداد کانالی که برای دستگاه های DVR مستقل خودتان نیاز دارید بستگی به اندازه و وسایل موجود در مکانی که می‌خواهید امنیتش را تامین کنید، نوع دوربین‌هایی که قصد دارید خریداری کنید و بودجه امنیتی شما دارد. الزامات امنیتی متفاوت، سیستم نظارتی متفاوتی را ایجاب می‌کند. به همین دلیل است که سیستم‌های امنیتی DVR باید بر حسب نیازهای فردی مناسب سازی شوند. لطفا مستقیما با ما تماس حاصل فرمایید تا در مورد الزامات سیستم نظارت DVR شما صحبت کنیم و با همکاری هم تعداد کانال های مورد نیاز برای سیستم شما را دقیقا بیابیم.

 

تهیه و تنظیم: مهندس شهاب عسگری

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :