همه چیز درباره کیفیت، نور و صدای دوربین مداربسته

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | چهارشنبه 11 اسفند 1395 | نظرات کاربران ( 0 )

کیفیت، سرعت فریم، صدا و نور از مهم‌ترین مسایلی است که هنگام خرید دوربین باید به آن توجه داشته باشید؛ در این مقاله سعی می‌کنیم درباره هر کدام از این ویژگی‌ها، توضیحاتی را به شما بدهیم.

کیفیت دوربین های مداربسته

این یکی از مهم‌ترین مواردی است که هنگام خرید یک دوربین مدار بسته باید به آن توجه کرد.برای یک تصویر بسیار عالی شما به یک دوربینی احتیاج دارید که حداقل با کیفیتی بالای 720p فیلم برداری کند،در گذشته‌ای نزدیک دوربین های  IP چنین کیفیتی داشتند که اخیرا با رشد سریع در تکنولوژی دوربین‌های آنالوگ شاخه HD شاهد ظهور کیفیت دو مگا پیکسل و سه مگا پیکسل در این دوربین‌ها بوده‌ایم.

سرعت فریم

این یکی دیگر از جنبه‌های کلیدی دوربین است، هر چه قدر سرعت فریم بالاتر باشد، ویدیوهای پیوسته‌تری خواهد گرفت. ویدیو به صورت ساده یک سری از عکس‌های به هم چسبیده هستند که یک عکس متحرک را درست می‌کنند. هر قدر سرعت فریم پایین تر باشد، تعداد عکس کمتری می‌گیرد که به ناپیوستگی فیلم منجر می‌شود. شما باید سرعت فریم دوربین خود را قبل از خرید، در نظر بگیرید، به عنوان یک مقیاس مرجع، دوربین‌های real time سی فریم در ثانیه می‌گیرند که معادل 30 عکس در هر ثانیه برای تشکیل یک عکس متحرک است.

انواع دوربین مدار بسته

تعداد مختلفی از دوربین های امنیتی وجود دارد که رایج‌ترین آنها bullet cameras هستند که ممکن است آنها را به شکل جعبه‌های مستطیلی ببینید که کنار دیوار متصل شده‌اند. دوربین‌های گنبدی شکل (dome cameras) که اغلب در یک پوشش رنگی به سقف متصل شده اند. دوربین های پن تیلت (pan-tilt-zoom (PTZ) cameras)که قابلیت تنظیم میدان دید از راه دور را دارند. بسته به نیاز های امنیتی، می‌توانید از بین انواع دوربین های مدار بسته بهترین را برای سیستم خود انتخاب کنید.

دوربین های فضای باز (OUTDOOR) و فضای بسته (INDOOR)

بعضی از دوربین ها برای فضای بسته طراحی شده اند و در فضای باز نمی توانید آنها را نصب کنید. اگر قصد استفاده از دوربین های فضا باز را دارید ،مطمئن شوید که حتما انها در فضایی باز نصب شوند. آب یا خاک می تواند در کیفیت تصاویر دوربین تداخل ایجاد کند ،یا بدتر ،دوربین شما را بشکند.

دوربین های امنیتی می تواند در برابر آب مقاوم باشد یا به صورت کامل ضد آب باشد. از شرایط و وضعیت مقاومت دوربین مورد نظرتان در شرایط طبیعی و آب و هوایی اطلاعات داشته باشید. درباره ضریب IP66 بیشتر بدانید؛ همچنین مقاله ای را در خصوص IK Code مطالعه کنید

دوربین های مدار بسته

نور

خیلی از دوربین ها قابلیت کار کردن در موقعیتی به نام "مادون قرمز و نور کم" را دارند که به آنها اجازه می دهد که تصاویر واضحی در شرایط تاریکی بگیرند. این دوربین ها بر پایه LED  های مادون قرمز هستند که محدوده تاریک را با نور مادون قرمز پوشش می دهند. برعکس انسان ها، دوربین ها قادر به دیدن نور مادون قرمز هستند، بنابراین تصاویری که با آن طول موج هایی که انعکاس داده می شود گرفته می شود، مانند این است که گویی دوربین در یک اتاق درخشان تصویر برداری کرده، هر قدر مقدار led های یک دوربین بیشتر باشد دید بهتری در شب دارد. اگر تصویر در شب جزو الویت‌های شماست، مطمئن شوید که دوربین شما تعداد زیادی از این led ها را داراست.

صدای دوربین مداربسته

ضبط صدا جز گزینه هایی است که برخی از برندهای دوربین آن را دارا هستند. بعضی از دوربین‌ها همه صدا را ضبط نمی‌کنند در حالی که برخی این کار را می‌کنند. برخی دیگر یک ارتباط صوتی دوطرفه را برقرار می‌کنند، که در نتیجه کسی که در حال تماشای ویدیو است،می‌تواند با فرد یا شی داخل تصویر و میدان دید دوربین، تماس برقرار کند.

IP PRIME TWO WAY AUDIO

 

ترجمه: نفیسه خاندوزی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :