پلتفرم VCA با کارایی بالا

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | چهارشنبه 11 اسفند 1395 | نظرات کاربران ( 0 )

پلتفرم VCA با کارایی بالا در زمینه ی تجزیه و تحلیل کمک می کند

بدیهی است که در حال حاضر تجزیه و تحلیل ویدئویی یا VCA نقش بسیار بزرگتری را در حوزه‌ی امنیت ایفا می‌کند.  پیش از این، محصولات نرم افزاری VCA در سمت سرور اجرا می شدند. اما رفته رفته VCA بیشتر در سمت کلاینت نصب شد تا خطرات و حملات احتمالی زودتر تشخیص داده شوند. این جایی است که یک پلتفرم VCA با کارایی بالا می‌تواند مفید واقع شود. اخیرا در یک رویداد امنیتی که توسط نمایشگاه فرانکفورت برگزار شد، شرکت ADLINK Technology، پلتفرم تجزیه و تحلیل ویدئویی که برای نظارت ویدئویی ( دوربین مدار بسته ) بهینه سازی شده اند را به نمایش گذاشت.

به عنوان مثال، این پلتفرم ویدئو ها را از صدها و شاید هزاران دوربین IP در پروژه شهر امن گرفته و ویدئوهایی که توسط دوربین‌های با رزولوشن بالا فشرده سازی شده‌اند را رمز گشایی می‌کند. پس از آن، این دستگاه می تواند بسته به نرم افزار نصب شده، تجزیه و تحلیل های مختلفی را همانند تشخیص چهره یا تشخیص اشیای در حال حرکت، بر روی ویدئو اجرا کند.

به گفته ی کلار چن، متخصص بازاریابی بخش محصولات محاسباتی تعبیه شده در شرکت ADLINK، "بخش تجزیه و تحلیل بر عهده ی مونتاژکننده های سیستم یا دیگر فروشندگان نرم افزار گذاشته شده است. و این پلتفرم سخت افزاری با قدرت پردازش کافی ارائه شده است تا تجزیه و تحلیل بصورت هموار و بطور موثر انجام شود."

طبق گفته ی چن، آنچه که این محصول را منحصر بفرد کرده است استفاده از تنها یک پردازنده –چیپ  Xeon اینتل به همراه عملکردهای GPU- برای اداره ی همه چیز است، بنابراین نیاز به خرید دو سیستم که یکی به عملکردهای مبتنی بر GPU مانند تبدیل کد، رمز گذاری و رمز گشایی از ویدئو اختصاص داشته و دیگری به تجزیه و تحلیل اختصاص داشته باشد از بین می رود. بنا به گفته چن،  استفاده از معماری حالت دوم، سرعت پردازش را به‌صورت قابل توجهی کاهش می دهد، و علاوه بر این هزینه های کاربر نهایی را نیز افزایش می‌دهد.

در حال حاضر این محصول که به همراه دوربین‌هایی از برندهای معتبر نصب شده است، موفقیت های اولیه‌ای در پروژه‌های مختلف شهر امن در چین کسب کرده است. طبق گفته ی چن، "این پلتفرم برای پروژه هایی در ابعاد بزرگ مانند نظارت بر شهر، با تعداد دوربین بالای 200 تا 300 بهینه سازی شده است. برای نظارت بر یک مجتمع مسکونی، ممکن است به این راه حل نیازی نباشد. اما برای نظارت بر کل شهر با تعداد 100 تا 1000 دوربین، برای مثال برای دنبال کردن یک فرد از نقطه A تا نقطه  B تجزیه و تحلیل ویدئو نیاز است و پلتفرم تجزیه و تحلیل ویدئو می‌تواند در این راه کمک کند."

بنا به گفته‌ی چن، "این شرکت در حال حاضر با فروش این محصول به بخش های دیگر آسیا، اروپا و آمریکای شمالی، در فکر تکرار موفقیت این پلتفرم در جاهای دیگر است."

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :