آموزش اتصال کانکتور BNC

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

چگونه می توانید کانکتور BNC را متصل کنید؟

دوربین های مدار بسته آنالوگ و HD و سیستم های DVR برای ورودی و خروجی ویدیو نیازمند اتصال کانکتور BNC هستند. دوربین های مداربسته همیشه یک خروجی ویدیو دارند که به صورت ماده گی BNC است و تقریبا هم دوربین‌های معمولی و هم دوربین های HD برای هر کانال خروجی ویدیوی خود نیازمند یک ماده گی BNC هستند. به عبارت دیگر نصاب باید یک نره گی را به انتهای BNC و به انتهای کابل RG59  وصل کند.

 بسیاری از انواع مختلف کانکتورهای BNC موجود هستند. هر یک از این کانکتورها نیازی را برطرف می‌کنند و نیاز به ابزار متفاوت‌تری برای اتصال به کابل دارند.

انواع روش های اتصال کانکتور BNC 

یک روش مورد علاقه در میان نصاب‌های حرفه ای، اتصال یک کانکتور F به کابل کواکس و سپس اتصال به یک کانکتور BNC است. کانکتور BNC  پرسی و همچنین نوع BNC پیچی از انواع دیگر در بازار ایران هستند.

BNC کابل

یکی دیگر از روش‌های محبوب برای اتصال کانکتور BNC به کابل؛ روش پیچی است. در این روش نره گی کانکتور BNC به کابل  RG59 و کابل کواکس RG6 با استفاده از فیش پیچیده می‌شود. این روش یک اتصال امن و قابل اعتماد برای متصل کردن کابل و کانکتور BNC است. این روش نیاز به ابزار خاصی ندارد و تنها با استفاده از ابزار ساده ای که برای لخت کردن کابل به کار می‌روند، قابل انجام است.

دو روش دیگر به نام روش پرسی و لحیمی هم موجود است که در مقالات بعدی توضیح خواهیم داد.

 

ترجمه: نفیسه اسلامبولچی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :