اشتباهاتی در نگهداری دوربین مدار بسته

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | چهارشنبه 11 اسفند 1395 | نظرات کاربران ( 0 )

نقص های فنی و اشتباهاتی در نگهداری دوربین مداربسته که برای شما گران تمام خواهند شد

هر روزه بسیاری از مجرمان از صحنه ی جرم فرار می‌کنند بدون اینکه توسط سیستم حفاظتی شما شناسایی شوند و این به دلیل مشکالات احتمالی است که در سیستم حفاظتی به وجود می‌آید.

حصول اطمینان از اینکه سیستم شما فعال بوده و کاملا دقیق و بی‌نقص عمل می‌کند امری است که باید به صورت منظم و روزانه انجام شود. بسیاری از منازل و مشاغل مختلف که اقدام به نصب دوربین مدار بسته حفاظتی و نظارتی می‌نمایند آن را سهوا به دست فراموشی می‌سپارند یا پس از انجام تغییراتی در آن از روند ضبط صحیح و مداوم آن غافل می‌شوند.

در اینجا به معرفی تعدادی از خطاهای کاربران که به صورت معمول در دستگاه های آنها تکرار شده؛ می‌پردازیم:

1 – دستگاه ضبط دی وی آر شما در حال ضبط است؟

این  تصوری ست که اغلب در هنگام روشن بودن دستگاه ضبط داریم و درد آور است وقتی می‌شنویم که اتفاقی افتاده و هیچ تصویری در آن موجود نیست! در حالی که سیستم روشن بوده است یا در زمان هایی که برق رفته است؛ شما فراموش کرده اید مجددا دکمه‌ی ضبط را بزنید. یا شخصی با سهل انگاری با سیستم مدار بسته‌ی شما بازی کرده یا تغییرات اساسی روی آن انجام داده است. برای رهایی از این مشکلات باید تا جایی که ممکن است سیستم ضبط کننده‌ی خود را هر روز چک نمایید تا از صحت ضبط آن مطلع گردید.

2- آیا دوربین های مدار بسته به دستگاه متصل هستند؟

باور کردنی نخواهد بود اگر بدانید چه تعدادی از تماس با شرکت برای پشتیبانی و حضور مهندسین ما در محل تنها به خاطر جدا شدن دوربین از دستگاه ها بوده است که از دید کاربران دور مانده است.

این امر به خصوص در رستوران‌ها و هتل‌ها و سایر مکان‌هایی که صاحبان آنها به صورت پیمان کاری یا به صورت شیفت کاری در حال فعالیت هستند به کرات اتفاق می افتد. اگر شما کابل شبکه یا کابل کواکسیال (آر جی) آزاد و بدون اتصال به دستگاهی را دیدید چشم پوشی نکنید.( تماس با نزدیک ترین نمایندگی خدمات Moment)

- چقدر زمان برای ضبط تصاویر دوربین مدار بسته در نظر گرفته اید؟ آیا ظرفیت کافی برای ضبط تصاویر وجود دارد؟

سناریوی وحشتناکی ست!

درست زمانی که اتفاق غیرمنتطره ای رخ داده و برای دیدن جزییات اتفاق به سراغ فایل تصویری ضبط شده از دوربین مدار بسته  می‌رویم ناگهان می‌بینیم فایل تصویری وجود ندارد! و فایل های قدیمی نیز حذف شده‌اند در حالی که دستگاه ضبط  دی.وی.آر یا ان.وی.ار مشغول ضبط بوده است، دوربین‌ها در جای مناسب قرار داشتند و کابل‌های ارتباطی بدون هیچ قطع اتصالی به دوربین های مدار بسته وصل بوده‌اند.

شما باید مطمئن شوید که زمان ضبط و هارد درایو اختصاص یافته جهت ضبط تصاویر دوربین مدار بسته، با زمان مورد نیاز شما برای حداکثر  میزان ضبط مورد نظرتان هماهنگی دارد.

3- آیا کیفیت و فریم تصاویر در هر ثانیه برای دوربین های مدار بسته ی شما تنظیم گردیده است؟

رزولیشن و fps (فریم بر ثانیه)، نقش پر رنگی در وضوح تصاویر دوربین مدار بسته ی شما و همچنین فضای مورد نیاز جهت نگهداری تصاویر بر روی هارد دیسک ایفا می‌کنند. به خاطر داشته باشید اگر به علت نداشتن فضای کافی برای ضبط تصاویر دوربین مدار بسته، هیچ تصویری از حادثه ی رخ داده در محیط تان اعم از سرقت، آتش سوزی، کنترل محیط و دیگر موارد قابل استفاده برای‌تان وجود نخواهد داشت. اما حتی یک تصویر با رزولوشن و فریم بر ثانیه پایین تر به هر حال برای کشف حقیقت به کار می‌آید.

در اینگونه مواقع اهمیت سرمایه گذاری بر روی داشتن دوربین مدار بسته با کیفیت  بالای تصاویر، فریم بر ثانیه ی بالا و همچنین فضای کارشناسی شده جهت حفظ و نگهداری تصاویر ضبط شده نمایان می گردد. (جهت تماس با نزدیک ترین کارشناسان ما بر روی لینک کلیک نمایید.)

4- آیا در هنگام اقدام به خرید یا اجاره ی مکان مورد نظرتان سیستم دوربین مدار بسته نصب بود؟

آیا زاویه دید دوربین مدار بسته محیط های مناسب و مورد نظر شما را پوشش می دهد؟

آیا مکان تحت پوشش توسط دوربین مدار بسته ی قدیمی را کنترل کرده اید؟

آیا دوربین های مدار بسته ی نصب شده برای پوشش محل کار با چینش مورد نظر شما همخوانی دارد؟

قبل از شروع فعالیت از تمامی موارد ذکر شده برای داشتن یک سیستم کاملا آماده به کار و سالم اطمینان حاصل کنید.تنظیم زوم و فوکوس جهت حفظت و کنترل مکان های حساس یک امر لازم و ضروری ست.

5- اگر منزل یا محیط کار شما هدف سرقت در شب  باشد آیا دوربین مدار بسته ی شما قابلیت دید در شب را دارد؟

آیا دارای قدرت کافی جهت روشن نمودن محیط حساس در تاریکی مطلق شب است؟

آیا دوربین های مدار بسته ی شما جهت پوشش کامل محیط کافی هستند؟

 

در بسیاری از مشاغل نظارت بر درب های ورودی و خروجی ممکن است کافی باشد، اما در بسیاری از موارد داشتن دوربین های بیشتر از زوایای مختلف و کنترل و پوشش دهی بالاتر جهت ضبط اقدامات احتمالی مجرمانه می تواند مفید باشد.

شما می توانید از دوربین های چشم ماهی برای پوشش مناطق بیشتر و از دوربین های باکس و بالت جهت رویئت جزییات بیشتر در نقاط ورودی و خروجی به صورت موضعی استفاده نمایید.

 

اشتباهات شما درانتخاب و نگهداری دوربین مدار بسته ای که نصب کرده اید چه بوده است؟

آیا شما هم شاهد اتفاقات ناگوار مثل عدم ضبط تصاویر دوربین مدار بسته بوده اید؟

می خواهیم داستان های شما را بشنویم و از نظرات و تجربه های شما برای عدم تکرار آن استفاده کنیم. ما را با دانسته های خود همراه کنید.

 ( تماس با نزدیک ترین نمایندگی خدمات Moment)

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :