انتخاب دوربین های مدار بسته ی بیسیم (وایرلس)

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

با نگاهی به اطراف متوجه می‌شوید که بیشتر اتصالاتی که از طریق سیم انجام می‌شد، امروزه به‌صورت بیسیم یا به اصطلاح وایرلس انجام می شود. گفته می شود که ارتباطات بیسیم بسیار بهتر و ارزان تر هستند، در حالی‌که این گفته در تمامی موارد درست نیست.

استفاده از دستگاه های بیسیم راحت و آسان است اما همواره به آن میزان راحتی که شما تصور می کنید نیز نیست. در این نوشته نکاتی در مورد انتخاب دوربین های مدار بسته سیم دار و بی سیم بیان خوهد شد.

 

آیا به دنبال خرید دوربین مدار بسته ی بیسیم هستید؟

گاهی دستگاه های بیسیم به حدی جذاب به نظر می رسند که بدون توجه به الزامات فنی، مستقیما آنها را می خرید. این عجله می تواند پر هزینه نیز باشد. هنگامی که آنها را خریدید، نصب آنها آسان است، مجبور نیستید با دسته ای از سیم ها کار کنید یا نگران اتصالات درست آنها باشید، اما لحظه ای صبر کنید، آیا ویدیویی با کیفیت دلخواه نیز خواهید داشت؟

در مواقع اضطراری یا سرقت، آیا ویدیوهای این نوع از دوربین ها قادر خواهند بود تا تمامی جزئیاتی که برای شناسایی سارقین نیاز دارید را ارائه کنند؟ شما باید هنگام خرید دوربین مدار بسته بیسیم تمامی این موارد را در نظر بگیرید. در اینجا برخی از راهنمایی های لازم را ارائه می نماییم:

 

تاخیر در دریافت داده

برای پوشش زمان واقعی، تاخیر در انتقال داده می تواند بسیار پر هزینه باشد. سیستم های بیسیم اغلب به‌خاطر استفاده از پروتکل (“handshaking”)  (دست دادن یا دست تکانی در علوم کامپیوتری به فرایندی که طی آن یک سیستم از سیستم دیگر درخواست برقراری ارتباط را مینمایید گویند)  دارای تاخیر هستند. بسته به اینکه بخواهید دوربین را کجا استفاده نمایید، باید میزان داده ای که می‌تواند به گیرنده انتقال دهد و تداوم این انتقال را بررسی کنید.

 

محدوده بیسیم

محدوده عبارت است از فاصله ی بین فرستنده و گیرنده. قرار گرفتن آنها در این محدوده مهم است. این محدوده بستگی بسیاری به شرایط محیطی مانند ساختمان ها، دیوارها، درختان و ... موجود در مسیر دارد و عملکرد آنها را به‌صورت قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار می دهد.

 

 آیا سیستم شما قابل اطمینان است؟

مسائل مربوط به قابلیت اطمینان، هم در تجهیزات باسیم و هم در تجهیزات بیسیم وجود دارند. در دستگاه های بیسیم، اگر موانع انتقال RF در فاصله نزدیکی نصب شده باشند، انتقال داده دچار اختلال می‌شود. این موانع می توانند هر دستگاه بیسیم دیگری مانند تلفن های بیسیم، مودم های اینترنت و دستگاه های اینچنینی باشند. لزومی ندارد که دو دستگاه فرکانس یکسانی داشته باشند تا ارتباطات یکدیگر را مختل کنند، حتی در فرکانس های متفاوت هم به نحوی عملکرد یکدیگر را تحت تاثیر قرار می دهند.

 انتخاب دوربین مداربسته وایرلس

نیاز به فردی برای تعمیر و نگهداری

درک مسایل مربوط به اتصالات بیسیم آسان نیست. اگر زمانی اتصال بیسیم شما قطع شد، احتمالا مجبور خواهید بود تا برای راه اندازی این اتصال از یک متخصص کمک بخواهید که نه تنها متحمل هزینه خواهید شد بلکه زمان شما نیز هدر خواهد رفت. اگر دوربین شما سیم دار باشد، فقط نیاز دارید تا محل اتصال سیم ها را بدانید و فقط همین کافی است. شما هرگز نگران از دست دادن اتصال نیستید مگر اینکه سیم در جایی قطع شده باشد.

 

تجهیزات مربوط به منبع تغذیه

وقتی از دوربین های بیسیم استفاده می کنید، باز هم به منبعی برای تغذیه دستگاه نیاز خواهید داشت که می تواند به‌صورت باطری باشد یا  از سیم برق تغذیه کند یا باطری های خورشیدی باشد.

 

در آخر باید بیان کنیم که در هر جایی نمی توان اتصالات سیم دار را با بیسیم جایگزین کرد. دستگاه های بیسیم برای برخی مکان ها مناسب است، در حالیکه اتصالات سیم دار برای این نوع مکان ها می تواند مایه دردسر باشد. با این حال، اتصالات سیم دار متضمن انتقال مداوم داده های زمان واقعی است. در موقع انتخاب باید به "کاربرد" و "مکان" استفاده توجه نمایید و باید قبل از انتخاب بین این دو، در مورد تمام جزئیات ریز فکر کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر جهت انتخاب دوربین مدار بسته برای کسب و کارتان این مقاله را نیز بخوانید.

 

مترجم: منیره غفرانی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :