تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و ip

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

تفاوت دوربین های(IP) و دوربین های آنالوگ

دو نوع دوربین اصلی وجود دارد که می تواند برای یک سیستم نظارت تصویری استفاده شود:

دوربین های (IP) یا پروتکل اینترنت و دوربین های آنالوگ

دوربین های IP مدرن تر از دوربین های آنالوگ هستند و به همین دلیل  گران تر هستند؛ دوربین ها ی IP ویژگی هایی دارند که دوربین های انالوگ فاقد انها هستند  این مطلب نگاهی به تفاوت های میان این دو نوع دوربین است.

وضوح و کیفیت تصویر

به لحاظ کیفیت تصویر دوربین های IP به مراتب قوی تر از دوربین های آنالوگ هستند. در این دوربین ها معمولا کیفیت فیلم برداری بین 1 مگاپیکسل تا 5 مگاپیکسل است که باعث میشود تصویر فوق العاده روشن و با کیفیت باشد به خصوص در مقایسه با کیفیت فیلم های دوربین آنالوگ که چیزی حدود نیم مگاپیکسل است که البته در انواع جدید که با آنالوگ اچ دی (AHD) معروف هستند به چیزی در حدود دو تا سه مگاپیکسل رسیده است. گذشته از آن دوربین های (IP) میدان دید وسیع تری نسبت به دوربین های آنالوگ دارند.

 

 ضبط شبکه های ویدئویی

علاوه بر این، دوربین‌های  IP با ضبط کننده‌های شبکه‌ای (NVRs) سازگار هستند که چند مزایای دیگر را بر ضبط کننده‌های قدیمی دیجیتال (DVRs) ارائه می دهند. NVRویدئوهایی با کیفیت بالاتر ضبط می‌کند و در مقایسه با  DVR راحت تر افرایش مقیاس می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد ضبط کننده‌ی ویدئو بخش های زیر را مطالعه نمایید.

سوئیچ های POE

دوربین های IP می‌توانند به آنچه که به عنوان "تغذیه از شبکه" (Power Over Ethernet) شناخته شده است متصل شوند. سوئیچ (POE) اطلاعات را از دوربین می‌فرستند و انرژی آن را نیز فراهم می کنند. این در صورتی است که دوربین‌های آنالوگ، نیاز به یک منبع تغذیه جداگانه وهمچنین کابل جدا جهت برق رسانی به دوربین‌ها داریم که این به معنی راه اندازی پیچیده تر و سیم کشی کردن بیشتر است.سوئیچ‌های PoE به طور کلی به عنوان یک راه امن برای انتقال اطلاعات نیز در نظر گرفته شده است.

مقایسه ی هزینه‌ی سیستم ها

 در حالی که دوربین هایIP گران تر از دوربین های آنالوگ هستند کل قیمت یک سیستم IP کامل در مقایسه با دوربین های آنالوگ کمتر است.با توجه به مطالعات انجام شده توسط گروه تحقیقاتی سوئدی Lusax  در سال2010، از انجایی که دوربین هایIP میدان دید وسیع تری دارند، یک سیستم IP اغلب می‌تواند با تعداد کم تری دوربین نسبت به سیستم های آنالوگ کار کنند.

همچنین در پروژه‌های بزرگ میزان کابل کشی حجیم در سیستم آنالوگ هزینه را بالا برده و کابل کشی حداقلی با سوئیچ بندی مناسب در دوربین IP قیمت بالای این دوربین‌ها را توجیه می‌کند.

 

ترجمه: نفیسه خاندوزی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :