تکنولوژی DNR و مزایای آن

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

مزایای استفاده از (DNR (Digital Noise Reduction - کاهش دیجیتالی نویز

مفهوم نویز چیست؟

به منظور درک مزایای استفاده از فناوری DNR (کاهش دیجیتالی نویز)، ابتدا باید مفهوم نویز را بدانیم. نویز هر گونه اختلال ناخواسته در یک سیگنال است که می‌تواند باعث تداخل، تغییر یا تحریف سیگنال یا مانع انتشار سیگنال شود.

در پردازش سیگنال، نویز به مفهوم داده های ناخواسته‌ای است که در اثر فعالیت های دیگر بصورت ناخواسته تولید شده و در انتقال سیگنال استفاده نمی‌شود. در سیگنال‌های ویدیوئی، نویز به صورت "برفک" دیده می‌شود.

برای مثال، هنگامی که در یک رستوران با دوست خود گفتگو می کنید، گفتگوی شما یا پیغامی که می خواهید به گوش دوست خود برسانید، سیگنال محسوب می‌شود. هرگونه صدای دیگری که در رستوران می‌شنوید مانند صدای موسیقی یا گفتگوهای دیگران، نویز محسوب می‌شوند.

همانند مغز شما که برای دریافت پیغام هایی که با دوست‌تان رد و بدل می‌شود، صداهای ناخواسته را فیلتر می‌کند، فیلترهای DNR نیز هرگونه داده‌ی ناخواسته را فیلتر کرده و هرگونه نقص در سیگنال را تصحیح می‌کنند.

کاهش دیجیتالی نویز

مزایای DNR

تعدادی مزیت در استفاده از کاهش دیجیتالی نویز (DNR) وجود دارد که عبارتند از:

1. سیگنال واضح:  DNR یک سیگنال واضح را به‌دست می دهد، که فضای ذخیره را تا 70 درصدکاهش داده و شما می‌توانید ویدئوهای بیشتری را به عنوان مدرک در هارد دیسک خود ذخیره نمایید.

2. تصویری جذاب: دوربین‌هایی که به فناوری DNR مجهز هستند تصویری با جذابیت بیشتر را ارائه می‌کنند و در نتیجه آسان‌تر می‌توان مظنونان را شناسایی کرد.

 3. توانایی تشخیص بهتر بین حرکات درست و نویزهای تصویر: فناوری DNR باعث می‌شود تا دوربین بتواند حرکت واقعی و نویز تصویر را تشخیص دهد که این امر منجر خواهد شد تا سیستم ضبط تصویر دیجیتال (DVR) در تشخیص حرکت، به ویژه در نور کم بهتر عمل نماید.

 

DNR چگونه عمل می کند؟

تراشه‌ای در دوربین به‌طور مداوم نویز یا همان برفک تصاویر را به خصوص در حالتی که نور کم است، از بین می‌برد. فناوری DNR عیوب تصاویر را با از بین بردن درصد بالایی از نویز اصلاح می‌کند.

هنگامی که دستگاه DVR یا کامپیوتر داده‌های ویدیوئی را پردازش می‌کند، باید هر بخش از تصویر که در حال حرکت است را فشرده سازی و ذخیره نماید. هر چه نویز تصاویر کمتر باشد، داده هایی که DVR ذخیره می‌کند کمتر و حرکات واقعی که DVR تشخیص می‌دهد بیشتر خواهد بود.

 

مترجم: منیره غفرانی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :