تکنولوژی EdgeVis Live

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | چهارشنبه 11 اسفند 1395 | نظرات کاربران ( 0 )

 Canon و تکنولوژی استفاده از نظارت دیجیتالی در شهرها

نظارت شهری با استفاده از فن آوری های دیجیتال در اطراف کلان شهرها  برای امن نگه داشتن فضای آنها تبدیل به یک موضوع مهم در فرآیند رشد شهرهای سراسر جهان شده است.

این موضوع پس از یک سری حملات تروریستی در اروپا اهمیت پیدا کرد، تراژدی هایی که درنتیجه ی حملات تروریستی اخیر در شهرهای پاریس، بروکسل و نیس اتفاق افتاد، تاکید بر اهمیت نیاز به امنیت بیشتر و دقیق تر را بیان می کند.

مدیران شهری در شهرداری ها با وظیفه حفاظت از محیط شهری خود هزینه هایی را برای اجرای راه حل های نظارت بر شهر در نظر گرفته اند که اغلب با محدودیت در بودجه شهری مواجه هستند.

خرید دوربین مدار بسته هزینه ی زیادی ندارد اما هزینه های زیر ساختی آن که شامل کابل کشی، نصب و راه اندازی دوربین مداربسته است بسیار زیاد است.

جولیان راتلند مدیر بازاریابی Canon در اروپا می گوید:

هزینه ی بالای کابل کشی و نصب دوربین مداربسته در شهرها باعث شده است که شرکت Canon راه حل  کاهش این هزینه ها موسوم به EdgeVis که همان استفاده از سیستم بیسیم (وایرلس) برای دوربین های مدار بسته است را پیشنهاد دهد. این فن آوری قابل استفاده در طیف وسیعی از شبکه های 4G, 3G, GPRS, Wi-Fi و ارتباطات ماهواره ای با  کمترین پهنای باند در حدود 9kbps است.

تکنولوژی EdgeVis Live زمان حقیقی و دقیق جزء به جزء ویدیو را حتی در شبکه های بی سیم نشان می دهد و با استفاده از پهنای باند مناسب، صرفه جویی زیادی در هزینه های ذخیره سازی داده ها می کنید و این در واقع 60 درصد کمتر از هزینه فناوری استاندارد است.

EdgeVis Live  ایده بسیار مناسبی برای دوربین های شهری است زیرا حرکت دقیق اتوبوس، قطار یا حتی آمبولانس را نشان می دهد؛ همچنین به عنوان یک تکنولوژی بسیار عالی برای محافظت از بخش های مهم مانند خطوط لوله نفت، پست های برق و موارد این چنینی است. همچنین ایده مناسبی برای حفاظت از اطلاعات یا امنیت عمومی شهرها و مکان های مهم است.

بر اساس تکنولوژی انحصاری TVI ؛ فشرده سازی ویدیو ها به صورت امن در EdgeVis Live انجام می شود. مقیاس انتقال ویدیوها بر بستر پلت فرم است و این سبب می شود تا کاربران شبکه و وایرلس به راحتی بتوانند به صورت زنده، ویدیو ها را تماشا کنند.

EdgeVis Live برای مسایل نظامی نیز بسیار مفید است و درست در جایی که حتی تاخیر چند ثانیه ای هم مشکل آفرین است، این سیستم مناسب است. این سیستم هم اکنون در بیش از 30 کشور در سراسر جهان در بخش های مختلف حقوقی، اجرای قانون، حمل و نقل عمومی، امنیت عمومی و ... استفاده می شود.

این تکنولوژی همچنین قابلیت بازیابی فیلم های ضبط شده و رمزگذاری شده را به منظور افزایش سطح امنیت سایبری داراست. همچنین کنترل از راه دور کامل این دوربین نیز یکی دیگر از قابلیت های آن است که اپراتور را قادر می سازد زاویه ی دوربین را برای ردیابی افراد مشکوک و یا اشیا تغییر دهد.

از آنجایی که کلان شهرها دائم در حال تغییر هستند نیاز به تغییر محل نصب دوربین ها وجود دارد که با استفاده از سیستم دوربین مداربسته ی بی سیم این مهم میسر می گردد.

 

ترجمه: سمیه مهاجروطن

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :