دوربین مدار بسته برای فروشگاه

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | چهارشنبه 11 اسفند 1395 | نظرات کاربران ( 0 )

دوربین های امنیتی و نظارت ویدویی برای فروشگاه شما

هنگامی که قصد دارید فروشگاه کوچک‌تان را به دوربین‌های امنیتی مجهز کنید، لازم است که به مکان‌های مهمی که بیشتر در معرض سرقت و جرایم خرد هستند، توجه ویژه ای داشته باشید. نصب سیستم نظارت ویدیویی مناسب بسیار حائز اهمیت بوده و به شما کمک می‌کند تا از مشتریان، کارمندان و همچنین دارایی‌تان محافظت کنید.

 

مزایای نظارت ویدویی و دوربین های مدار بسته

سهولت نصب

آخرین فن‌آوری که در فروشگاه‌های خواربارفروشی و کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد، دوربین های مدار بسته IP است. این دوربین ها ممکن است سیم دار بوده یا بی سیم باشند و از طریق شبکه کامپیوتری کار کنند. نصب سیستم های CCTV آنالوگ برای خریداران دشوار است، درحالی که نصب دوربین‌های مدار بسته IP فقط احتیاج به یک سیم دارد که عمل نصب را آسان می‌کند. دوربین های IP دارای مزیت اضافی پخش کل ویدیو از طریق اینترنت هستند و این امکان را فراهم می‌سازند که هر زمان مایل بودید بتوانید به آسانی بر دوربین های امنیتی کار گذاشته شده در فروشگاه‌تان نظارت داشته باشید.

 

امنیت

هنگامی که پخش مجدد صحنه وقوع جرمی مورد نیاز باشد، دوربین های امنیتی IP، تصاویری با رزولوشن بالای HD و جزئیات دقیق ارائه می‌دهند. فروشگاه‌های خرده فروشی جهت توصیف وقوع جرم به حافظه‌ی شاهدان یا صندوقداران اکتفا می‌کنند. معمولا این کار هنگام جمع بندی حادثه به خوبی جواب نمی‌دهد. دوربین‌های مگاپیکسلی تصاویری با جزئیات زیاد ارائه می‌دهند که جزئیاتی کلیدی را در اختیار قرار می‌دهند.

 

جلوگیری از سرقت

کارگذاشتن دوربین مدار بسته در مکان‌های هموار به کاهش جرم و سرقت کمک می‌کند. این دوربین‌ها به عنوان عاملی بازدارنده از وقوع جرایم خرد و سرقت توسط کارمندان جلوگیری می‌کنند.  

 

برخی توصیه های مهم برای فروشگاه های کوچک که از سیستم های نظارت ویدویی استفاده می کنند

1- تمامی فضاهای باز باید تحت پوشش قرار گیرند. این مورد شامل مکان‌هایی نظیر صندوق، سطح فروشگاه و درب‌های ورودی می‌شود. این مکان‌ها باید تحت پوشش قرار گرفته و پیشنهاد ما این است که در مکان‌های حساسی نظیر صندوق و قسمت کالاهایی با فروش محدود، دوربین‌های امنیتی ثابت نصب شوند.

2- ورودی‌ها و خروجی‌ها باید تحت پوشش قرار گیرند. باید تصویر هر کسی که به فروشگاه وارد یا از آن خارج می شود، ضبط گردد.

3- پمپ بنزین‌ها باید دوربین‌های امنیتی ثابتی را کنار پمپ‌ها نصب کنند تا شماره پلاک خودروها قابل رویت باشد. مقاله ی جامعی را درباره دوربین های پلاک خوان اینجا بخوانید.

4- دوربین‌های ثابت در اطراف گاوصندوق و صندوق پول شمار شرکت‌تان، امکان نظارت بر تمامی معاملات را برای شما فراهم ساخته و به احتمال زیاد از سرقت جلوگیری به عمل می‌آورد.

5- فروشگاه های واقع در محله‌های جرم خیز یا مکان‌هایی با سابقه‌ی وقوع خرابکاری باید برای تحت پوشش قرار دادن محیط پیرامون فروشگاه، دوربین‌های امنیتی نصب کنند. این دوربین به کارمندان فروشگاه‌تان اجازه می دهد تا بر خارج فروشگاه نظارت داشته و در صورت رویت موارد مشکوک، اقدامات لازم را به عمل آورند.

 

مترجم: منیره غفرانی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :