راهنمای انتخاب دوربین مدار بسته

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | چهارشنبه 11 اسفند 1395 | نظرات کاربران ( 0 )

راهنمای انتخاب دوربین مدار بسته

استفاده از دوربین مدار بسته یک راهکار ساده برای محافظت از خانه، اموال و دارایی های شخصی شما است. بسیاری از مردم تصمیم به استفاده از دوربین های امنیتی برای خانه و محل کار خود، به منظور ترساندن سارقان، نظارت بر کار کارمندان و آگاه بودن از اتفاقاتی که پیرامون آن ها رخ می دهد، می گیرند. امروزه انواع مختلفی از دوربین های امنیتی مطابق با هر نیاز و بودجه ای وجود دارد و می توان به صورت مدار بسته یا کنترل از طریق اینترنت از آن ها استفاده کرد.

اگر قصد استفاده از دوربین های مدار بسته را دارید قبل از تهیه و نصب آن باید سوالاتی از خود بپرسید:

استفاده از دوربین مداربسته در فضای داخلی یا خارجی؟

استفاده از دوربین در فضای داخلی یا خارجی نه تنها از لحاظ شرایط نور با یکدیگر متفاوت است، بلکه یک تفاوت بزرگ دیگر هم دارد که آن آب و هوا است. زمانی که دوربین در فضای داخلی قرار می گیرد شرایطی مانند نوع سیستم گرمایشی یا تهویه، و زمانی که در فضای خارجی قرار می گیرد عواملی مثل باد و باران را باید مورد نظر قرار بگیرید.

استفاده از کابل یا وایرلس (بی سیم) ؟

استفاده از کابل برای انتقال اطلاعات دوربین مدار بسته اگرچه ایمن تر و با کیفیت تر است اما احتیاج به هزینه زیاد برای خرید کابل و نصب آن دارد. درحالی که استفاده از روش وایرلس نیازی به کابل و هزینه کابل کشی زیاد ندارد.اگرچه توصیه ی ما استفاده از دوربین مدار بسته بی سیم تنها در شرایط اضطراری است.

دوربین مداربسته ثابت یا متغیر؟

آیا می خواهید دوربین امنیتی شما ثابت بر یک فضای خاص باشد یا قابلیت مشاهده اطراف را داشته باشید؟ اگر می خواهید یک منطقه مشخص مانند قسمتی از اتاق یا پارکینگ را تحت نظر داشته باشید، بهتر است از دوربین های امنیتی ثابت، و اگر میخواهید یک منطقه باز و وسیع را مشاهده کنید باید از نوع متحرک دوربین های مدار بسته استفاده کنید.

دوربین مناسب برای نور زیاد یا نور کم؟

نور محیطی که می خواهید دوربین را در آنجا نصب کنید در انتخاب نوع دوربین مدار بسته تاثیر دارد. اگر محل مورد نظر نور مناسبی داشته باشد گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. اما اگر نور محیط کم باشد باید دوربین امنیتی ای را انتخاب کنید که برای استفاده در آن شرایط ساخته شده است.دوربین های مجهز به مادون قرمز ،دوربین های جهت استفاده در لوکس پایین نور و همچنین دوربین های استار لایت از این نوع هستند.

 

مترجم: محمد مهدی امیری

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :