سیم کشی و تامین برق و دریافت سیگنال

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | چهارشنبه 11 اسفند 1395 | نظرات کاربران ( 0 )

سیم کشی و تامین برق و دریافت سیگنال دوربین های امنیتی

سیم کشی دوربین های مدار بسته کار سختی نیست اگر اطلاعات کافی را داشته باشید. اگر شما بتوانید خودتان سیم کشی دوربین را انجام دهید می توانید در هزینه های تان صرفه جویی کنید.

ما در این باره، مهم ترین گام ها و نکات را توضیح می دهیم:

باید بدانید به چه نوع کابلی نیاز دارید؟

آیا به چند نوع کابل نیاز دارید و چه اندازه؟

تامین برق دوربین مدار بسته شما از کجاست؟

روش اتصال کابل ها چگونه است؟

 

سیم کشی سیستم امنیتی تصویری

شاید فکر کنید سیم کشی و جانمایی بخشی چنان مهمی از سیستم امنیتی نباشد اما بهتر است بدانید این مساله در واقع بخش حیاتی است. انتخاب و نصب صحیح سیم و کابل برای سیستم های امنیتی شما سبب می شود که از کار درست سیستم ها اطمینان بیشتر پیدا کنید. سیم هایی که برای تامین انرژی، نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته شما استفاده می شود، همچنین سیم هایی که برای انتقال سیگنال های ویدیویی دوربین و ارسال آنها به DVR استفاده می شود باید کمترین اندازه و در واقع اندازه ی نرمال باشد.

برای تعیین کابل مناسب جهت نصب و راه اندازیدوربین های مداربسته باید ابتدا بدانید که سیستم امنیتی شما آنالوگ است یا دیجیتال. در مرحله بعدی، شما نیاز دارید بدانید آیا دوربین شما قرار است از منابع محلی تامین انرژی کند؛ آیا به منبع انرژی نزدیک است یا دور؟ و چند متر فاصله دارد؟ اگر منبع انرژی به محل اتصال دوربین دور است باید از کابل پر قدرتی استفاده کنید که کشش لازم برای دریافت و ارسال برق و تصاویر را داشته باشد.

توصیه می شود قبل از نصب دوربین مدار بسته، کابل های دوربین را با اتصال به یک دوربین و منبع تغذیه و DVR آزمایش کنید. تست هر کابل از قبل آماده شده در محل DVR یا تست بوسیله اتصال کوتاه یک کابل وقتی که سیم ها قبلا استفاده شده اند و برای مرتبه دوم مورد استفاده قرار میگیرند حتما پیشنهاد می شود. با تست جداگانه ی هر کدام از کابل ها می توانید مطمئن شوید آیا همه کابل ها سالم هستند یا خیر. این گام اضافی از ایجاد دردسر بعد از نصب دوربین جلوگیری می کند.

 

راهنمای سیم کشی برای کابل های  آماده

انتهای اتصالات هر دو کابل ویدیویی دارای نری هستند؛ اما اتصالات کابل برق در هر دو طرف کابل متفاوت است و دارای یک نری و مادگی است. تشخیص دهید که انتهای کابل کدام برای DVR است و کدام برای دوربین. دوربین دارای یک مادگی کانکتور برق هستند، بنابراین باید از کابل ها بخش نره گی را پیدا کنید تا بتوانید آن را به مادگی کانکتور متصل کنید

هم بخش اتصال ویدئوی دوربین و هم منبع انرژی را به انتهای کابل ها متصل کنید.

در انتهای دیگر کابل BNC، کانکتور ویدیویی را در DVR به ورودی ویدیویی مورد نظر متصل کنید.

کابل برق تامین کننده انرژی را به صورت مستقیم به منبع تغذیه وصل کنید. با توجه به اینکه دوربین ها همراه کیت هستند، ممکن است نیاز به یک منبع تغذیه یا یک اسپلیتر برای چند   دوربین مدار بسته داشته باشید همچنین ممکن است نیاز به چند منبع تغذیه برای دوربین های مشخصی داشته باشید.

مرحله سیم کشی کامل شد. اکنون که اتصالات برقرار شد؛ دوربین باید تصاویر زنده از DVR را روی صفحه نمایش نشان دهد.

 

ترجمه: نفیسه اسلامبولچی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :