راهنمای اندازه کابل ویدیویی دوربین های مداربسته

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | چهارشنبه 11 اسفند 1395 | نظرات کاربران ( 0 )

راهنمای حداکثر طول کابل ویدیویی برای دوربین های مداربسته

حداکثر طولی که می توان برای کابل ویدیوی دوربین مدار بسته کشید چقدر است؟ بیشتر اوقات، وقتی که کسی این سوال را می پرسد می خواهند بدانند که حداکثر مسافتی که می توان کابل کواکس RG59 که می توان برای دوربین ها بست؛ چقدر است؟
با این وجود، کابل‌های مختلفی برای دوربین مدار بسته موجود هستند و همچنین انواع مختلف دوربین که بیشتر توجه به سمت دوربین های مداربسته آنالوگ می رود که ساختاری قدیمی تر دارند. این راهنما، رایج‌ترین سوالات مرتبط با انواع مختلف کابل مورد استفاده برای انواع دوربین های امنیتی با سیم های سنگین را به شما پاسخ می‌دهد.

دوربین های مدار بسته

تا امروز رایج ترین نوع کابل استفاده شده در دوربین های مداربسته کابل کواکس RG59 است. با این حال، این کابل تنها گزینه نیست. اندازه ضخیم تری از این کابل وجود دارد که به نام کابل RG-6 شهرت دارد، این کابل برای انتقال ویدیوهای حجیم تر استفاده می شود و به عبارت دیگر می توان گفت که این کابل فاصله بیشتری را نسبت به کابل RG59 پوشش می دهد. بسیار مهم است که به این نکته توجه کنید که همه ی کابل های کواکس RG59 هم اندازه و همگن ساخته شده اند. نصاب دوربین باید 100 از کابل مسی یعنی از سیم مسی هادی اصلی و حداقل 95 درصد از شیلد بافته مسی استفاده کند. این نوع کابل RG59 برای نصب تلویزیون نباید استفاده شود. کابل RG59 برای استفاده در آنتن تلوزیون دارای روکش رسانای مرکزی است که با یک لایه فولاد پوشیده شده از مس و شیلد آلومینیوم (به جای شیلد مسی) تشکیل شده و بسیار ارزانتر است.

افزون بر این به جای کابل کواکس، می توان از کابل UTP ( مانند کابل کت 5 (CAT-5)) نیز برای انتقال ویدیو به دوربین مداربسته استفاده کرد. استفاده از این کابل به صورت دستی در هنگام نصب و راه اندازی دوربین در جایی که از قبلا از همین کابل استفاده شده است، امکان پذیر و لازم است. CAT-5 با بالون های ویدیویی اش، به خصوص در زمانی که بالون ویدیویی را فعال کرده باشید؛ اجازه می دهد تا بتوانید کابل کشی طولانی تری انجام دهید به عبارت دیگر مسافت بیشتری را تحت پوشش قرار دهید. یک راه دیگر برای استفاده از تصاویر ویدیویی دوربین مداربسته در مسافت های طولانی تر؛ استفاده از تقویت کننده های ویدیویی با کابل کواکس RG59 است.

راهنمای زیر به شما نشان می دهد که حداکثر فاصله ای که هرکدام از کابل ها می توانند برای اتصال دوربین های آنالوگ به DVR یا مانتیور را پوشش دهند چقدر است.

حداکثر طول کابل ویدیویی برای دوربین های مداربسته

  • کابل کواکس RG-59: حداکثر فاصله؛ 214-244 متر
  • کابل کواکس RG-59 با آمپلی فایرهای ویدئویی مدار بسته : 914 متر
  • کابل کواکس RG-6 : حداکثر فاصله؛ 305 متر
  • CAT-5 با بالون غیرفعال ویدیویی: حداکثر: فاصله؛ 366 متر
  • CAT-5 با بالون فعال ویدیویی: حداکثر فاصله؛1524 متر

 

کابل ویدیویی دوربین مداربسته

دوربین های مدار بسته (HD (AHD

در سال 2014، دوربین های مداربسته HD معرفی شدند. :AHD این عبارت مخفف تلویزیون مداربسته آنالوگ با کیفیت “analog high definition closed circuit television” است. دوربین های مداربسته HD می توانند از همان کابل های دوربین های مداربسته قدیمی تر استفاده کنند. با این حال، وضوح تصویری بسیار بالاتری نسبت به دوربین های قدیمی تر دارند. این دوربین ها با کیفیت تصویر 720p و 1080p یعنی کیفیت بالای تصویر موجود هستند. مانند دوربین های مداربسته قدیمی تر، بالون تصویری و کابل کواکس همراه تقویت کننده ویدیویی برای این دوربین ها نیز موجود و قابل کاربرد هستند. در اینجا حداکثر طول استفاده کابل برای دوربین های AHD را به شما توضیح می دهیم.

حداکثر طول کابل ویدیویی برای دوربین های مداربسته (HD (AHD

  • کابل کواکس RG-59 : حداکثر فاصله؛ 214 متر
  • کابل کواکس RG-59 با آمپلی فایرهای ویدئویی اچ دی : 274 متر
  • CAT-5 با بالون ویدیویی HD: حداکثر فاصله؛ 293 متر

دوربین های امنیتی HD-SDI

این دوربین ها، دارای یکی دیگر از تکنولوژی های HD در سیستم های نظارت تصویری هستند. این استاندارد ویدیویی مشابه همان روش HDTV است که در مدت طولانی استفاده می شده است. این تکنولوژی می تواند ویدیوها را با رزلوشن 720P/1080P پوشش دهد اما متاسفانه کابل باید کوتاه نگه داشته شود. برای این دوربین ها باید از کابل کواکس RG59 یا RG6 استفاده شود. دوربین های امنیتی HD-SDI، کابل کت 5 (CAT-5) و بالون را پوشش نمی دهند. تنها راه برای گسترش کابل، اضافه کردن منبع برق HD-SDI جهت تکرار ویدیو است.

حداکثر طول کابل ویدیویی برای دوربین های امنیتی HD-SDI

  • کابل کواکس RG-59 : حداکثر فاصله؛ 91 متر
  • استفاده از منبع برق برای تکرار ویدیوها که سبب می شود بتوانید فاصله را تا 91 متر دیگر گسترش دهید.

 

ترجمه: نفیسه اسلامبولچی

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :