نکاتی درباره دوربین آنالوگ و دوربین IP

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر

اگر شما نیز به فکر نصب یک سیستم دوربین مدار بسته هستید، باید یکی از فرمت های IP یا analog را انتخاب کنید. هدف این مقاله افزایش اطلاعات و دید کلی شما برای یک انتخاب صحیح است.

سیستم امنیتی آنالوگ چیست؟

دوربین ها در سیستم امنیتی آنالوگ اطلاعات را به وسیله کابل ها به یک حافظه ذخیره کننده می فرستند. اطلاعات به صورت دیجیتالی درآمده و روی هارد ذخیره می شوند. ویدیو ضبط شده در هارد نگهداری می شود و با ذخیره اطلاعات جدید اطلاعات قدیمی از بین می رود و معمولا در این سیستم می توان به اطلاعات چند روز قبل دسترسی پیدا کرد.

 سیستم امنیتی IP چیست؟

دوربین ها در سیستم IP اطلاعات را به صورت فراگیر بر روی یک شبکه به صورت جریان دیجیتالی می فرستند. مانند سیستم آنالوگ اطلاعات بر روی یک هارد ذخیره می شود اما زمانی که اطلاعات به صورت یک جریان دیجیتالی از دوربین انتقال داده می شود مشخص می شود که کی و کجا این تصاویر ذخیره شده اند. در این سیستم به جای استفاده از DVR از NVR استفاده می‌شود که دیگر نیازی به تبدیل اطلاعات آنالوگ به دیجیتال نیست.

سیستم امنیتی Hybrid چیست؟

سیستم امنیتی Hybrid ترکیبی از سیستم آنالوگ و IP است و یک راه عالی برای تبدیل سیستم آنالوگ به سیستم IP بدون نیاز به تعویض دوربین ها است. امروزه NVR های موجود قابلیت سازگاری با دوربین های آنالوگ و دوربین های دیجیتال را دارند و می توانند آن ها را با هم ترکیب کرده و در یک زیرساخت به کاربر تحویل دهند.

مزیت سیستم امنیتی آنالوگ

هزینه؛ سیستم های IP هزینه زیادی دارند و گاهی اوقات هزینه راه اندازی آن بسیار بالاتر از سیستم آنالوگ است. اما به دلیل اینکه بعضی اوقات طراحی سیستم ها به کلی با یکدیگر متفاوت است ممکن است اختلاف هزینه آن ها بسیار کم و در بعضی موارد سیستم آنالوگ گرانتر باشد.

مزیت سیستم امنیتی IP

کیفیت؛ یکی از فاکتور های مهم که در انتخاب سیستم IP تاثیر زیادی دارد کیفیت بالای آن است. بالاترین کیفیت دوربین های آنالوگ در نوع AHD حدود 2 مگا پیکسل است در حالی که بالاترین کیفیت دوربین های IP حدود 5 مگا پیکسل و حتی بالاتر است.

سیستم IP همیشه گران تر بوده اما به دلیل کیفیت بالای تصاویر ضبط شده سیستم قدرتمند تری است و به دلیل قابلیت بزرگنمایی تصاویر، این سیستم محبوب‌تر از سیستم آنالوگ است.

همچنین مقاله جامعی را درباره تفاوت دوربین مداربسته آنالوگ و IP اینجا بخوانید.

 

ترجمه: محمد امیری

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :