دلایل تفاوت هزینه های انواع دوربین مداربسته

امتیاز کاربران :
10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست | چهارشنبه 11 اسفند 1395 | نظرات کاربران ( 0 )

جزئیات تفاوت هزینه در سیستم های آنالوگ و IP

تفاوت هزینه بین سیستم آنالوگ و IP بستگی به طراحی ویژه آن دارد. در ادامه عوامل اصلی را که در هزینه راه اندازی سیستم دوربین مدار بسته تاثیر گذار هستند بررسی خواهیم کرد.

دوربین ها

دوربین های IP به دو دلیل گران تر از دوربین های آنالوگ هستند: اول اینکه دوربین های IP به یک رمز گذار (Encoder) داخلی نیاز دارد که باعث بالا رفتن قیمت آن می شود. دلیل دوم این است که دوربین های IP جهت استفاده نیاز به وسایلی دارد که باید جداگانه خریداری و نصب شوند.

شبکه

دوربین های IP به طور مدام نیاز به پهنای باند بالایی دارد مخصوصا اگر دوربین ها کیفیت بالایی داشته باشند. بدون سرعت مناسب، دوربین های IP می توانند باعث ایجاد مشکلاتی برای شبکه شما شوند. علاوه بر آن هر دوربین مدار بسته به یک سوئیچ مجزا احتیاج دارد که همین مسئله باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود.

NVR یا DVR

DVR قیمت قابل قبول و منصفانه ای دارد اما NVR کمی پیچیده تر است. همچنین ذخیره اطلاعات NVR احتیاج به حافظه بالایی دارد و ممکن است نیاز به استفاده از یک حافظه جانبی باشد. این عوامل باعث می‌شود استفاده از NVR هزینه بالایی داشته باشد.

کابل کشی

برای دوربین های IP از کابل های UTP و برای دوربین های آنالوگ از کابل های UTP و Coax استفاده می شود. برای استفاده از کابل های UTP برای سیستم آنالوگ، چند ابزار جانبی نیاز است و استفاده از کابل Coax هزینه بیشتری دارد. بنابراین هزینه کابل کشی سیستم آنالوگ از سیستم IP بیشتر است.

 

مترجم: محمد مهدی امیری

نظارت فنی:مهندس عسگری

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :